Volkswagen to auta cieszące się w Polsce niezwykłą popularnością. Praktycznie wszystkie modele z tej marki mają ciekawy, charakterystyczny design z łatwością rozpoznawalny na ulicy. W tym artykule opiszemy najciekawsze nadwozia Volkswagena.

Z punktu widzenia nadwozia, ciekawym modelem Volkswagena jest Polo. Jego styl najłatwiej byłoby określić jako „sportowa elegancja”, co idealnie uosabia front samochodu z chromowanymi poprzeczkami osłony chłodnicy. Polo zostało tak zaprojektowane, by z jednej strony emanować harmonią i elegancją, a z drugiej strony – zachwycać drapieżnością. Projektanci zadbali o nowy kształt przednich reflektorów czy zintegrowane lusterka w kolorze nadwozia, co idealnie współgra z nadwoziem Polo.

Golf to samochód, którego nadwozie jest rozpoznawalne na całym świecie. Nowa, szósta już generacją tego modelu zachwyca i intryguje użytkowników swoim wyglądem. Każdy element wygląda idealnie, nie odbywa się to jednak kosztem funkcjonalności. Idealnym przykładem na to są chociażby unikalne bi-ksenonowe reflektory, charakteryzujące się nietypowym kształtem i znakomitymi właściwościami oświetleniowymi.

Z popularnością Golfa równać się może tylko i wyłącznie Volkswagen Passat, którego stylistyka nadwozia zachwyca od wielu lat kierowców. Nowy Passat posiada elementy takie jak chromowana listwa na pokrywie bagażnika, smukłe oprawy reflektorów przeciwmgielnych czy unikalna linia lusterek bocznych, które tworzą niezwykle eleganckie nadwozie. Chromowana osłona chłodnicy (grill) sprawia, że Passat jest autem, wobec którego nie można przejść obojętnie.

Klasykiem jest Volkswagen Beetle, którego najnowsza odsłona stawia go pomiędzy najlepszymi coupe na rynku. Nadwozie VW zostało ciekawie zaprojektowane – z jednej strony szyba przednia jest prawie płaska, natomiast pokrywa bagażnika stromo opada. Efektem tego jest uzyskanie nadwozia dynamicznego, sportowego i nietuzinkowego. Beetle przypomina nadwozie starego, poczciwego „Garbusa” w okrągłych reflektorach, pokrywie silnika i bagażniku. Całość jest podkreślona przez specjalne, 17-calowe alufelgi Circle i Turbine z unikatową chromowaną piastą. Projektanci uzyskali jeszcze bardziej sportowy charakter nadwozia przez tylne lampy i spojler zintegrowane z całością sylwetki.

Stosunkowo nową ofertą na rynku jest Volkswagen Eos, który łączy ze sobą dwa rodzaje nadwozia – coupe i cabriolet. Charakterystyczną częścią jest lakierowana osłona chłodnicy i chromowane listwy, które definiują żywiołowy styl nowego Eosa. Nadwozie to zostało technologicznie dopracowane w każdym calu, czego odzwierciedleniem są reflektory przeciwmgielne z chromowaną obwódką, halogenowe reflektory połączone z kierunkowskazem czy też tylne światła LED ze zdalnym sterowaniem. Sprawia to, że Eos jest autem nie tylko unikalnym pod względem designu, ale jest też niezwykle bezpieczny i komfortowy.

Nadwozie Eosa zostało wyposażony w specjalny system dachowy CSC, które na zamknięcie lub otwarcie potrzebuje jedynie 25 sekund. System dachowy jest tak de facto dachem panoramicznym i stanowi unikalne połączenie dachu kabrioleta, coupe i szklanego dachu przesuwanego. Linia Volkswagena Eosa została ukształtowana w niezwykły sposób dzięki odpowiednim gabarytom i rezygnacji z widocznego słupka bezpieczeństwa. Nadwozie Eosa pozwala każdemu użytkownikowi na obcowanie z naturą i jedyne w swoim rodzaju przeżycia.