Sklep z tanimi auto częściami

Dla wielu kierowców rodzaj nadwozia to najważniejsza cecha pojazdu. Oczywiście dużą rolę odgrywa dla nich estetyka, którą pojazd zawdzięcza właśnie kształtowi nadwozia. Niemniej jednak nie chodzi tutaj tylko o wrażenia wzrokowe. Rodzaj nadwozia realnie wpływa na komfort jazdy, jak również jej ekonomię. Warto nieco szerzej omówić tę kwestię oraz przedstawić najpopularniejsze dzisiaj typy nadwozia.

Znaczenie rodzaju nadwozia

Oczywiście nie należy lekceważyć kwestii wrażeń estetycznych, jakie wywołuje dany samochód. Każdy przecież chciałby poruszać się pojazdem, który wywiera wrażenie na otoczeniu oraz podoba się jemu samemu. Dla niektórych najlepiej prezentującym się samochodem będzie duży SUV z wysokim prześwitem, dla innych sedan przypominający limuzynę, a miłośnik sportowych kształtów wybierze pojazd z nadwoziem typu coupe. Niemniej jednak decydując się na dany typ nadwozia, trzeba również brać pod uwagę własny styl jazdy, a przede wszystkim cel, w jakim kupuje się samochód. Jeśli planujemy szybką jazdę po autostradach, samotnie lub z jednym towarzyszem, najlepszym rozwiązaniem będzie zapewne opływowe coupe, które zapewnia najlepszą aerodynamikę jazdy. Rozwinięcie dużej prędkości dzięki nadwoziu coupe jest prostsze, jednak odbywa się to kosztem ograniczenia miejsca w kabinie. Warto również wspomnieć o zależności między nadwoziem a ekonomią jazdy. Rzecz w tym, iż im większe i cięższe auto, tym więcej spala paliwa. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że SUV czy VAN wymaga częstszego tankowania, niż niewielki hatchback.

Sklep z tanimi auto częściami

Popularne nadwozia

Chcąc omówić wszystkie typy nadwozia, musielibyśmy wymienić w tym miejscu kilkadziesiąt pozycji. Niemniej jednak większość z nich to nadwozia stosowane głównie w przeszłości, natomiast inne wykorzystują tylko nieliczni producenci. Dzisiejsze samochody występują tak naprawdę w kilku wersjach. Sklep z tanimi auto częściami, ale również wszelkie placówki z najbardziej ekskluzywnymi podzespołami, posiadają dzisiaj asortyment, przeznaczony dla posiadaczy samochodów z następującymi rodzajami nadwozia:

  • Hatchback – najpowszechniejsze samochody, z tzw. piątymi drzwiami, które otwierają bagażnik, a jednocześnie pozwalają dostać się do kabiny. Bagażnik ma ograniczoną pojemność, jednak istnieje możliwość prostego złożenia tylnych siedzeń, zwiększając w ten sposób przestrzeń.
  • Kombi – jest to tak naprawdę hatchback z przedłużonym tyłem, a więc bardziej pojemnym bagażnikiem.
  • Sedan – specyficzne trójbryłowe nadwozie prezentuje się bardzo elegancko. Jednocześnie pojemność bagażnika jest niewielka i nie ma możliwości jej zwiększenia, zatem sedan nie jest zbyt praktyczny.
  • SUV – duży i wysoki pojazd, z pojemnym bagażnikiem. Cechuje go wysokie zawieszenie.

Dodał: , w Artykuły. Dnia 23 lipca 2019