Zadbaj o karoserię swojego Audi

Chyba każdy chciałby, aby jego samochód dobrze się prezentował. Dlatego kierowcy przykładają zwykle dużą wagę do tego, jak wygląda karoseria ich Audi. Jednak nie każdy wie, jak poprawnie dbać o karoserię samochodu. Problemy zaczynają się już na etapie lakierowania, gdy pojawia się konieczność lub ochota nałożenia nowej farby na powierzchnię blachy. Niektórzy kierowcy równie duże kłopoty mają z woskowaniem pojazdu.

Lakierowanie samochodu marki Audi

Chcąc mieć pewność, że samochód będzie dobrze się prezentował, trzeba poprawnie wykonać lakierowanie. Jest to kluczowe bez względu na to, o jakim Audi mowa. Ważny jest wybór odpowiedniej techniki lakierowania, jak i najlepszej farby. Lakier samochodowy pełni co najmniej dwie ważne funkcje. Pierwsza z nich to estetyka. Jeżeli chcemy, aby karoseria miała odpowiedni połysk, musimy zadbać o kwestię lakierowania. Ponadto, lakier ma również za zadanie chronić karoserię przed zarysowaniem i innymi uszkodzeniami. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że istnieją różne technologie lakierowania samochodu. Pod poniższym linkiem znajduje się artykuł opisujący nowoczesną technologię lakierowania samochodów marki Audi – www.audi-blog.pl/nowa-metoda-lakierowania-nadwozi-audi. Zapewnia ona niezwykle dokładne pokrycie karoserii farbą. W tym przypadku nawet najmniejsze szpary, a także wszelkie krawędzie i spojenia zostaną precyzyjnie pokryte wybranym kolorem lakieru.

Woskowanie Audi – jak je wykonać?

Podobnie jak w przypadku lakierowania, również woskowanie można wykonać na różne sposoby. Przede wszystkim wyróżnia się woskowanie automatyczne i ręczne. Woskowaniu automatycznemu samochód można poddać w większości myjni samochodowych. Należy jednak zaznaczyć, że efekty takiego woskowania zwykle są mniej zadowalające od ręcznego nałożenia wosku.

Jeżeli chodzi o ręczne woskowanie samochodu, efektywność wykonania tej czynności zależy między innymi od tego, czy środek zostanie równomiernie rozprowadzony po karoserii. Oczywiście ogromne znaczenie ma również jakość samego wosku. Na rynku dostępne są produkty oparte na naturalnych składnikach, jak i woski w pełni syntetyczne. Niektóre syntetyki posiadają bardzo dobre właściwości, jednak specjaliści częściej polecają woski naturalne. Wosk naturalny wykazuje się zwykle lepszą odpornością na działanie takich czynników jak deszcz czy śnieg. Wybierając wosk, warto szukać jedynie w sprawdzonych sklepach w kategoriach z produktami od uznanych producentów. Więcej na temat lakierowania, woskowania oraz innych czynności pielęgnacyjnych, dotyczących samochodów marki Audi, znaleźć można na stronie: www.audi-blog.pl.


Dodał: , w Artykuły, Audi. Dnia 26 czerwca 2020