Peugeot od dłuższego czasu projektuje nadwozia, które są funkcjonalne i znakomicie wyglądają. Ostatnio do oferty francuskiego producenta trafiło kilka nowych modeli, przyjrzyjmy się więc im.

Jednym z popularniejszych modeli Peugeota jest 308, który – jak zaznacza sam producent – odzwierciedla najnowsze trendy designerskie marki. Nadwozie jest niezwykle eleganckie i zaawansowane technologicznie, co podkreślają m.in. światła do jazdy dziennej LED. Gabaryty i ilość miejsca w kabinie jest praktycznie taka sama co w modelu 307, jednym słowem – obszerne i komfortowe.

Kolejnym autem, które pokrótce opiszemy, jest Peugeot 508. Nadwozie tego samochodu zostało wzbogacone o specjalne detale, takie jak np. elementy osłony chłodnicy, które wyglądają jakby zaraz miały się unieść czy specjalnie zaprojektowane, „kocie” reflektory. Do wyboru klienta dostępne są także kierunkowe reflektory biksenonowe, które stały się wizytówką 508. Z tyłu nadwozia Peugeota znajdują się trzy czerwone, wystające pazury ze 6-diodowymi światłami LED. Bok samochodu został ozdobiony chromowanymi konturami okien bocznych.

Niezwkle ciekawie prezentują się także nadwozia Peugeota 5008 i 3008. 3008 już na pierwszy rzut oka wzbudza pozytywne emocje i sprawia wrażenie silnego, dynamicznego i pełnego kontrolowanej mocy. Jest to więc styl pełen pewności i spokoju, zdradzający jednak ukrytą dynamikę i drapieżność. Nadwozie 3008 jest nowatorskim podejściem do tematu w całej gamie Peugeota. Peugeot 5008 jest z kolei ciekawą i unikalną w skali świata interpretacją i połączeniem kompaktowego monospace’a i samochodu dysponującego ogromną przestrzenią kabiny. Nadwozie zostało tak zaprojektowane, że sugeruje płynność ruchu i znakomite właściwości jezdne.

Naszym osobistym faworytem jeśli chodzi o nadwozia Peugeota jest model RCZ. Nowocześnie wyglądające, eleganckie coupe ma znakomicie zaprojektowane nadwozie wpisujące się w sportowy, lekko futurystyczny styl. Ten Coupé-Cabriolet jest na tyle nowatorski jeśli chodzi o wyposażenie wnętrza, właściwości jezdne i wygląd nadwozia, że Peugeot zdecydował się nazwać go RCZ – nie ma tu żadnych zer, jak w przypadku pozostałych modeli marki. Nadwozie RCZ to znakomita propozycja dla wszystkich tych, którym zależy na atrakcyjnym wyglądzie.