Renault to francuska marka, która słynie z aut atrakcyjnych stylistycznie. Modele takie jak Twingo, Laguna czy Megane są jednymi z najpopularniejszych aut na rynku i cieszą się sporym powodzeniem w Polsce i w Europie.

Ciekawymi autami są małe i zwinne Twingo oraz Clio. Twingo wyróżnia się na tle konkurentów dynamicznym i wesołym designem nadwozia. Efekt ten uzyskano poprzez charakterystyczne, okrągłe światła zamontowane powyżej chłodnicy a także ładne reflektory przednie z czarnym obramowaniem. Z frontu nadwozia zobaczyć możemy duże, wyeksponowane logo Renault na czarnym tle. Taki zabieg został zastosowany także w Renault Clio, gdzie zamontowana została nowa osłona chłodnicy, która sprawia, że auto staje się dynamiczne.

Projektanci zadbali też o wygląd nadwozia takich aut jak Renault Megane czy Fluence. Zastosowano w nich elementy ozdobne o kolorze chromu czy wysoko wyprofilowane nadkola. Front samochodu jest niezwykle wyrazisty poprzez wykorzystanie listw i chromowanej osłony wlotu powietrza. Linia nadwozia jest niezwykle elegancka i płynna, a całość wykonana niezwykle precyzyjnie z najwyższej jakości materiałów.

Warto wspomnieć także o Renault Scénic i Grand Scénic. Inżynierowie z Renault zaprojektowali od nowa przód, który wykończono błyszczącą czernią i chromem, przez co samochód wygląda niezwykle dynamicznie. Światła wykorzystujące technologię LED współtworzą unikalny, nowoczesny i atrakcyjny wygląd, charakterystyczny dla obu modeli. Gdy przyjrzymy się nadwoziu z profilu, dostrzeżemy eleganckie, chromowane boczne listwy drzwi i felgi. W obecnej ofercie znajdują się także limitowane kolory, dzięki którym możesz sprawić, że nadwozie Renault będzie wyjątkowe – np. Niebieski Majorelle czy Czerwień Grenat.

Jednym z najważniejszych modeli marki jest bez wątpienia Laguna, dostępna w nadwoziu sedan, combi (grandtour) i coupe. Obojętnie od interesującego nas nadwozia, każde z nich posiada unikalną osłonę chodnicy i nowe reflektory. Dynamizm nadwozia jest symbolem siły i charakteru samochodu, co podkreślają przednie światła i dwie chromowane końcówki wydechu. Jeśli dodamy jeszcze do tego aluminiowe felgi, otrzymujemy auto kompletne.

Ostatnim samochodem, którego nadwozie krótko opiszemy, jest nowy Renault Koleos. Koleos to auto, którego nadwozie jest jednocześnie eleganckie i solidne. Posiada nowy grill chłodnicy z unikalnymi reflektorami, podkreślającymi jego indywidualny charakter. Nie sposób też nie wspomnieć o kierunkowskazach opartych na technologii LED, wbudowanych w lusterka a także niezwykle efektowne, duże felgi. Nadwozie Koleosa jest wyrafinowane i w dyskretny sposób zwraca na siebie uwagę.