Skoda to jeden z liderów sprzedaży w Polsce, sprzedający tysiące samochodów każdego roku. Niewątpliwą zaletą Skody jest jej cena i jakość, ale z pewnością samochody te nie sprzedawałyby się tak dobrze, gdyby nie ich atrakcyjne nadwozia. Przyjrzyjmy się zatem stylistyce poszczególnych modeli Skody.

Skoda Citigo jest samochodem miejskim, który stara się łączyć atrakcyjną linię nadwozia z miejską funkcjonalnością. Jeśli spojrzymy na nadwozie Citigo z profilu, dostrzeżemy szeroki rozstaw osi, zdradzający jej sporą objętość. Nadwozie zostało wyposażone w wiele dodatków i gadżetów, dzięki czemu Skoda Citigo jest jednym z najciekawiej wyglądających aut w klasie. Wystarczy wymienić osłonę chłodnicy, wyjątkowy zderzak, czy tylne lampy w kształcie litery C.

Skoda Fabia jest z kolei eleganckim kompaktem o dynamicznym nadwoziu. Karoseria została tak zaprojektowana, by łączyć elegancję i użyteczność. Pierwszą rzeczą jaka rzuca się w oczy patrząc na nadwozie Skody to grill z emblematem marki, duże przednie reflektory i charakterystyczne reflektory przeciwmgielne, które można wyposażyć w światła do jazdy dziennej.

Stosunkowo nową propozycją w ofercie Skody jest Roomster. Nadwozie tego auta charakteryzuje się szeroko profilowanym zderzakiem a także sporym wlotem powietrza z chromowaniem i ożebrowaniem. Nie brak tutaj efektownych dodatków w rodzaju czarno-białych relingów dachowych, klamek drzwi zintegrowanych z czarnymi słupkami i dużymi, bocznymi szybami.

Octavia ma niezwykle nowoczesne nadwozie, wykonane stylowo i dynamicznie. Już patrząc na tylną część samochodu jesteśmy zaskoczeni wyglądem auta, wzbudzającym poczucie zaufania, bezpieczeństwa i funkcjonalności. Octavia jest jedyna swoim rodzaju, a jej nadwozia nie można pomylić z niczym innym.

Bardzo ciekawą propozycją jest też Skoda Yeti, która jest pięciodrzwiowym SUV-em, idealnym do warunków miejskich, jak i lekkiego off-road’u. Nadwozie Yeti łączy ze sobą solidny wygląd z funkcjonalnymi szczegółami, tworzącymi pojazd niezwykły. Jak w większości nadwozi Skody, przedni grill nawiązuje wyraźnie do marki i idealnie współgra z innymi elementami, takimi jak reflektory. W Skodzie Yeti tylne lampy rozciągają się na nadkola, a gdy je się włączy, tworzą charakterystyczny dla marki kształt litery C. Całość została przez specjalistów podkreślona przez czarny spojler ze srebrną płytą osłonową oraz relingi dachowe.

Wisienką na torcie w ofercie Skody jest model Superb, który w naturalny sposób łączy piękno i funkcjonalność. Klasyczna sylwetka nadwozia, idealnie zaprojektowane elementy karoserii i detale, podkreślające całość takie jak grill, reflektory i chromowane listwy ozdobne.