Nadwozia Opla są znane na całym świecie z dobrego smaku, czego odzwierciedleniem są liczne wyróżnienia i nagrody wzornictwa. Ople są pojazdami inteligentnymi, nowatorskimi i zaskakującymi.

Obecnie jesteśmy świadkami wprowadzenia przez Opla nowej linii stylistycznej do nadwozia swoich samochodów. Język wzornictwa bierze się jednak z wieloletniej tradycji Opla. Niemiecki producent był pierwszą firmą, która zajęła się opracowywaniem konceptów i prototypów. Europejskie Centrum Projektowe zlokalizowane w Russelsheim zatrudnia trzy zespoły projektantów Opla, które zajmują się pracą nad nadwoziami, wnętrzem i zaawansowanymi technologiami.

Nowy styl nadwozia Opla skupia w sobie szereg elementów, charakterystycznych dla niemieckiej marki. Nadwozia Opla są niezwykle nowoczesne, śmiałe w formach i opływowych kształtach, podkreślone mocnymi, wyrazistymi liniami.

Nadwozie Opla jest pełne „smaczków” stylistycznych poprzez wykorzystanie kształtu ostrza, bumerangu czy skrzydła. Samochody są więc dynamiczne, sportowe i muskularne a przy tym eleganckie i dystyngowane.

Nadwozia Opli są z łatwością rozpoznawalne o każdej porze dnia i nocy, ze względu na wykorzystanie motywu skrzydła przy projektowaniu świateł do jazdy dziennej i lamp tylnych. Stylistyka kontynuowana jest też w kabinie, zauważyć ją można obserwując deskę rozdzielczą i panele wewnętrzne.

Delikatne kształty łączą się z ostro zaznaczonymi liniami, czego efektem są eleganckie i płynne, ale jednocześnie dynamiczne i muskularne formy. Każde auto prezentuje technologiczną innowacyjność, precyzję i pasję.

Bardzo ważną rolę w projektowaniu nadwozia Opla pełni opór powietrza i aerodynamika. Zaprojektowanie takiego nadwozia, które byłoby idealnie opływowe wymaga ponad 600 godzin analiz w tunelu aerodynamicznym – tak było w przypadku nowego Opla Astry. Ople wyposażone w ecoFLEX mają specjalną chłodnicę, która zamyka się przy wyższych prędkościach w celu polepszenia aerodynamiki.