Wielu kierowców pragnie zmienić kolor swojego samochodu naCanada Goose Manitoba Jacket bardziej żywszy, np. zielony, czy pomarańczowy. Skorzystać można z wielu opcji, w tym z pokrycia samochodu warstwą kolorowej gumy, która jest alternatywą dla lakierowania, czy foliowania.

Metoda pokrycia auta warstwą gumy ma wiele zalet, a doCanada Goose Montebello Parka podstawowych należą to, że zabezpiecza oryginalny lakier i można ją w bardzo prosty sposób usunąć. Popularna jest ona w Stanach Zjednoczonych.

Zmiana koloru samochodu w ten sposób przebiega niezwykle szybko i sprawnie, gdyż trwa zaledwie kilka godzin. W każdej chwili można powrócić do wyjściowego koloru bez uszkadzania lakieru. Wszystko dzięki stosowaniu płynnego preparatu syntetycznego, który po wyschnięciu tworzy dobrze przylegającą warstwę, ale można ją w prosty sposób oderwać od podłoża. Stosowana powłoka gumowa jest odporna na temperatury w zakresie od -30 do 120 stopni Celsjusza. Jest także odporna na działanie kwasów oraz soli.

W Polsce najpopularniejszą metodą zmiany koloru samochodu jest oklejanie go folią. Oczywiście jest to także metoda skuteczna, ale niezwykle kosztowna. Dodatkowo zdarzają się problemy przy jej zdejmowaniu, gdyż z czasem twardnieje i staje się krucha.

Proces zmiany koloru za pomocą płynnej gumy jest bardzo prosty. Wpierw zabezpiecza się elementy samochodu, które nie mają być pokryte nowym kolorem. Potem z oklejonego nadwozia usuwane są trwałe zabrudzenia, a powierzchnię lakieru odtłuszcza się za pomocą zmywacza. Nanoszenie powłoki odbywa się warstwowo z przerwami. Po godzinie od nałożenia ostatniej warstwy można odkleić papiery zabezpieczające, a po kilku godzinach, kiedy powłoka będzie sucha można przykręcić tablice rejestracyjne. Zdarzy się, że powłoka trafi na miejsca, które nie miały być nią pokryte, jednak można je łatwo oczyścić bez używania specjalnych narzędzi.


Dodał: , w Artykuły. Dnia 22 lipca 2014