Zderzak to część samochodowa, która w szczególności podatna jest na liczne uszkodzenia. Nawet najbardziej doświadczonym kierowcom zdarza się nawet drobna Canada Goose Mystique Parkastłuczka na parkingu. Często powoduje to pęknięcia zderzaków, które mogą okazać się dosyć kosztowne.

Koszt nowego zderzaka w ASO może być wysoki, a jednąCanada Goose neige Mantra Parka z opcji jest kupienie używki. Niestety, często taki zakup kończy się niepowodzeniem, gdyż albo są nieodpowiednio przechowywane, albo porysowane, więc będzie trzeba ponieść dodatkowy koszt u lakiernika. Warto więc zastanowić się nad naprawą zderzaka.

Polega ona na zgrzewaniu łączonych części, a do tego będzie potrzebna opalarka do plastiku. Należy jednak pamiętać, że dodatkowo należy wzmacniać naprawiane miejsce takim samym tworzywem, z którego wykonany jest zderzak. Warto zaopatrzyć się także w klej strukturalny do plastiku oraz szpachlę do plastików.

Przed użyciem opalarki należy wpierw dokładnie oczyścić powierzchnię, która będzie zespawana. Potem należy dociąć paski odpowiednich rozmiarów, które posłużą jako połączenie pęknięć. Jeden z pasków dociskać należy od strony wewnętrznej (potem zewnętrznej) elementu oraz kontynuować podgrzewanie. Kiedy materiał ostygnie szlifierką należy usunąć nadmiar użytego spoiwa, ale uważać trzeba, by nie powstało nowe pęknięcie. Ostatnią pracą będzie wygładzenie powierzchni za pomocą szpachli i pomalowanie jej.

Regenerację zderzaka można zlecić także do warsztatu, gdzie wykonane to zostanie w pełni profesjonalnie. Ceny wahają się w zależności od powstałego uszkodzenia, ale nie powinny wynieść więcej niż 200 zł. Warto zaznaczyć, że tak profesjonalnie wykonana usługa nie wpłynie na wygląd i wytrzymałość zderzaka.


Dodał: , w Artykuły. Dnia 15 lipca 2014