Nadwozie trójbryłowe jest to rodzaj klasycznego, zamkniętego nadwozia samochodów osobowych. Jak sama nazwa mówi, charakteryzuje się trójbryłową konstrukcją. W jejFD0-510 skład wchodzi: przednia bryła, która stanowi komorę silnika spalinowego, środkowa bryła, zapewniające miejsce dla kierowcy i pasażerów, oraz tylne bryła, która jest bagażnikiem samochodu.

Nadwozia tego typu nazywane są potocznie „sedan” w okresie od lat 50. do 90. XX wieku było najczęściej spotykany rodzaj nadwozi samochodowych, obecnie wciąż nadwozieA2180-371 typu sedan uważane jest za klasyczne i eleganckie. Występuje ono najczęściej w samochodach klasy średniej, Win8Clave.com wyższej i luksusowej, choć i nie brakuje ich w samochodach mniejszych, takich jak Skoda Fabia czy Renault Thalia.

Największym plusem nadwozi tego typu, jest ich spora przestrzeń bagażowa, która spełnia dwie funkcje. Pierwsza jest oczywiście bagażnik, do którego możemy wsadzić nasz bagaż, a drugą funkcją jest dodatkowa przestrzeń, która spełnia funkcje dodatkowej strefy zgniotu i wpływa na bezpieczeństwo bierne.

Innymi typami samochodów, w których możemy spotkać nadwozie
Windows 7 Clave tego typu to: limuzyna, liftback, notchback, fastback, coupe oraz pickup.


Dodał: , w Artykuły, Sedan. Dnia 24 września 2012