Nadwozie dwubryłowe jest rodzajem nadwozia zamkniętego, samochodów osobowych, które jest uformowane w taki sposób, że trzy podstawowe segmenty funkcjonalne (komora silnika, przestrzeń osobowa i bagażowa) są zgrupowane w dwóch bryłach geometrycznych.

Połączenie tych brył tworzy sylwetkę samochodową. Nadwozie dwubryłoweEX200 jest wykorzystywane do budowy samochodów, które cechują się dużą przestrzenią bagażową i są nimi samochody klasy średniej, w samochodach wielofunkcyjnych, sportowych, oraz typu hatch-back, fast-back i kombi. Ten ostatni podział rozróżniany642-812 jest ze względu na rozwiązania budowy tylnej ściany nadwozia. W samochodach z nadwoziem dwubryłowym, przestrzeń bagażowa i osobowa zintegrowana jest w bryle tylnej, a silnik w bryle przedniej.

Fastback jest rodzajem zamkniętego nadwozia samochodu osobowego. Można go spotkać najczęściej w 4-drzwiowych sedanach i 2-drzwiowych coupé. Nadwozie to charakteryzuje się nieruchomym tylnym oknem, pod którym znajduje się pokrywa silnika lub bagażnika

Hatchback to typ zamkniętego nadwozia samochodu osobowego, o dużej tylnej klapie bagażowej stanowiącej trzecie, czwarte lub piąte drzwi.

 

 


Dodał: , w Artykuły. Dnia 10 września 2012