Latem lubimy jeździć rowerami, ale czasem istnieje potrzeba ich transportu. Sposób na przewóz rowerów samochodem jest kilka i są one rozróżnione ceną, sposobem montażu, czy poziomem bezpieczeństwa.

Sposób transportuCanada Goose Ontario Parka rowerów będzie zależał przede wszystkim od tego jaki mamy samochód. Jeśli mamy w miarę duży samochód, jeśli istnieje możliwość rower można przewieźć w środku, ale koniecznie należy go zabezpieczyć, gdyż wCanada Goose Palliser Coat razie nagłego hamowania może on wyrządzić krzywdę.

Najczęstszym rozwiązaniem są bagażniki dachowe, które cieszą się umiarkowaną ceną. Tutaj jednak trzeba odpowiednio zabezpieczyć rower, tak, aby był przymocowany do bagażnika stabilnie.

Są jednak też wady tego typu rozwiązania. Zwiększony opór powietrza powoduje większe zużycie paliwa. Nie wjedziemy wtedy też do garażu, czy podziemnego parkingu.

Do wyboru jest także bagażnik w formie wieszaka, mocowanego do tylnej klapy samochodu. Za to już trzeba wydać więcej, chociaż cena waha się w okolicach 300-500 zł. Ten typ transportu jest jednak o wiele bardziej wygodny, gdyż bagażnik w każdej chwili można odczepić. Zdarza się jednak, że zostają przysłonięte tylne lampy, a minusem z pewnością będzie też to, że jest ograniczony widok i utrudnione parkowanie. By transport rowerów był bezpieczny i stabilny warto wydać więcej, ale wybrać platformę, na której rowery stoją.

Jadąc na urlop warto przemyśleć, czy nie będzie możliwości wypożyczenia rowerów na miejscu. Zaoszczędzi nam to kłopotów z transportem, a ceny wynajmu rowerów są przecież niskie. No chyba, że faktycznie często zamierzamy zabierać ze sobą rowery w trasę, wtedy zakup odpowiedniego bagażnika będzie opłacalny.


Dodał: , w Artykuły. Dnia 17 czerwca 2014