Każdy samochód osobowy do dyspozycji ma 3 lusterka, których posiadanie jest wymagane podczas jazdy. Bez nich tak naprawdę nie byłoby możliwości jazdy. Ważne jest ich odpowiednie ułożenie, tak by widoczność w czasie jazdy była jak najlepsza.

Prawidłowe ustawienieCanada Goose Solaris Parkalusterek wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Pomagają one na cofanie, wyprzedzanie, zmianę pasów, czy inne. Nie mogą one być więc ustawione zbyt nisko, czy wysoko, czy za daleko, za blisko.

Istnieje taka zasada, że boczneCanada Goose Thompson Jacket lusterka w samochodach powinny być tak ustawione, żeby widzieć maksymalną powierzchnię z boku pojazdu, a także kawałek boku naszego pojazdu, co określi punkt odniesienia dla określenia odległości od naszego samochodu. Lewe lusterko można ustawić tak, żeby widzieć przez nie kawałek klamki przednich drzwi. Tak samo w przypadku prawego lusterka, widzieć też będziemy wtedy pas ruchu za pojazdem, co jest niezbędne przy zmianie toru jazdy.

Natomiast lusterka wewnętrzne ustawiamy w taki sposób, aby widzieć obszar za pojazdem, wszystko to, co dzieje się za tylną szybą naszego samochodu.

Dlatego też każdy kierowca jeśli wsiada pierwszy raz do samochodu, czy użytkował go ktoś wcześniej powinien dopasować ułożenie wszystkich lusterek pod siebie. Są one bardzo ważne i bez nich nie możliwe będzie sprawne wykonywanie takich manewrów jak wymijanie, zmiana pasów, czy cofanie.

Autor: Janusz Nowaczyk


Dodał: , w Artykuły. Dnia 13 maja 2014